• +90 555 366 72 57
  • info@grillmate.com.tr

Kalite Standartlarımız

Havalar ısındı ve güzel bir barbekü mangal almak istiyorsunuz fakat çok fazla çeşit ve fiyatlar arasındaki farklılıklar kafanızı karıştırıyor. Üstelik kömürlü, gazlı ve elektrikli mangal seçeneklerini de eklediğiniz zaman iş içinden çıkılmaz bir boyut alıp kararınızdan vazgeçebiliyorsunuz. İki kişilik hamburger pişirmeden tutun büyük aile yemekleri için gerekli olacak mangal çeşitlerini sizin için inceledik. Bu yazının size doğru karar vermenizde faydalı olacağından eminiz. Kömürlü Mangallar Gerçek bir klasiktir. Mangal denilince aklımıza ilk gelen mangallardır. Teknoloji ile birlikte çok farklı mangal çeşitleri çıksa da kömürlü mangalın verdiği lezzeti hiçbir zaman verememişlerdir. Bundan dolayı kömürlü mangalların yeri her zaman ayrı olmuştur. Kömürlü mangal fiyat ve performans olarak en uygun mangallardır.

Kaliteli bir kömürlü mangalı yedek parça veya bakım ihtiyacı olmadan yıllarca kullanabilirsiniz. Kömürlü mangalların gazlı ya da elektrikli mangallara göre en büyük dezavantajı mangalın hazırlık süresi oluşturmaktadır. Fakat Grillmate’in geliştirdiği “Kömür Yakma Sistemli” mangallar sayesinde bu da sorun olmaktan çıkmıştır. Bu sayede kömürlü mangalın lezzetini, tüplü mangalın pratikliğini aynı anda yaşayabileceksiniz. Bir diğer konu ise mangalın ısınmasındaki geçen süredir. Kömürlü mangallar geç ısınırlar fakat hem gazlı hem de elektrikli mangallara göre daha güçlüdürler. Bu durum da yiyeceklerinizde ayırt edici güzel bir lezzet farkı yaratmaktadır. Tüplü Mangallar Piyasada çok fazla seçenekte tüplü mangal satılmaktadır. Tüplü mangalın kömürlü mangaldan farkı pratikliğidir. Tüplü mangalların kullanımı kolaydır ve çabuk bir şekilde ısınır fakat bu ısınma kömürlü mangal gibi güçlü değildir. Piyasada geniş fiyat aralığında tüplü mangal satılmaktadır.

              Bunların bir kısmını lav taşlı mangallar bir kısmını lav taşı olmayan mangallar oluşturmaktadır. Lav taşlı mangalları alırken lav taşının ısı tutma kapasitesi son derece önemlidir. Isı tutma kapasitesi düşük olan lav taşlarında yemeklerinizi pişirme tam bir eziyettir. Geniş fiyat aralığı sunan tüplü mangallarda şekil aynı olsa bile kalite çok farklılık göstermektedir. Bir senede kullanıp atacağınız bir mangal istemiyorsanız buna dikkat etmeniz gerekir. Yüksek kaliteli tüplü mangallarda ise yedek parça tedariki son derece önemlidir. Birkaç bin liraya aldığınız mangalların yedek parça bulunurluğunu ve fiyatlarını araştırınız. Bu mangallar her ne kadar pratikte olsa senelik bakım gerektirir. Elektrikli Mangallar Genellikle ne kömürlü ne de tüplü mangal koyacak yeri olmayan ya da dumanlı bir şekilde mangal yapmayı tercih etmeyenlerin kullandığı mangallardır. Apartman gibi küçük balkonlu yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Lezzet bakımından ise tam olarak tatmin etmese de yaşadığınız ortamda mangalda pişen et lezzetine en yakın sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Bu mangalları alırken dikkat etmeniz gereken nokta mangalın Watt gücüdür. Fiyatı uygun olsa da güçsüz bir elektrikli mangal sizin için zulüm olacaktır ve birkaç kullanımdan sonra asla yüzüne bakmayacaksınızdır. Kararınız elektrikli bir mangal olacaksa uzun yıllar severek kullanmanız için yüksek Watt’lı modelleri tercih ediniz. Ayrıca kullanırken enerji aldığınız prizin mangalın gücünü kaldıracağından emin olunuz.


Popüler Yazılar

Kampanyalardan Haberdar Ol